еМагазин

Tag : Пепси

Свет ТОП СТОРИИ

И Пепси, Кока-Кола, Старбакс, Мекдоналдс ја прекинуваат работата и продажбата во Русија

Редакција
Coca-Cola и PepsiCo ја прекинуваат продажбата на нивните сокови во Русија, откако претходно и Мекдоналдс и Старбакс објавија најава за прекин на бизнисите во таа...