еМагазин

Tag : Петр Павел

Македонија ТОП СТОРИИ

Пендаровски од Прага: Чешка од секогаш отворено го поддржувала членството на Македонија во ЕУ

Редакција
Чешка е наш значаен и докажан сојузник со кој веќе три децении градиме пријателски политички и економски односи. Особено ja цениме недвосмислената и отворена чешка...