еМагазин

Tag : Петровац

Локално

Двајца Австралијци залутале во воената касарна во Петровец

Никола Осило
На 21.08.2019 во 14.55 часот во СВР Скопје било пријавено дека во касарната „Страшо Пинџур“ во Петровец, Н.Ц.(35) и Б.А.А.(27), австралиски државјани, влегле во кругот...