еМагазин

Tag : Петровски фемили спиритс

ТОП СТОРИИ Убава приказна

(Видео) Започна со работа првата дестилара за македонска ракија во Северна Америка

Редакција
Дестиларата на семејството Петровски, наши иселеници од Канада, викендов ги наполни првите шишиња, дел од нивното сериско производсто на ракија од грозд, дуња и круша...