еМагазин

Tag : пијано

БАШ НИ Е ЌЕФ

Во рамки на проектот Балканска синтеза во Прилеп се одржаа концерт за пијано

Редакција
Во рамки на проектот Балканска синтеза, како реципроцитетна билатерална соработка на покана на фестивалот Имаго во Местни Музеј, Љубљана, Словенија, во Прилеп се одржаа концерт...
Забава

(Видео) Бетовен никогаш „не звучел“ посекси: Лола Астанова го тресе светот

Редакција
Лола Астанова е врвна пијанистка и модна икона. Таа е родена во Ташкент, школувана во Москва, а живее во Америка. Астанова е доказ дека сериозната...