еМагазин

Tag : Пламен Николов

Балкан

Кој е бизнисменот Пламен Николов, кандидатот за нов премиер на Бугарија

Редакција
Пламен Николов (44) од победничката партија на последните предвремени парламентарни избори во Бугарија, “Има таков народ“ е кандидат за нов премиер на земјата, пренесуваат тамошните...