еМагазин

Tag : Пласидо Доминго

Забава

Пласидо Доминго хоспитализиран поради компликации од корона вирусот

Редакција
Еден од најпознатите светски оперски пејачи Пласидо Доминго кој е заразен од корона вирусот бил хоспитализиран во болница во Акапулко, Мексико откако му се влошила...