еМагазин
Image default
Забава

Пласидо Доминго хоспитализиран поради компликации од корона вирусот

Еден од најпознатите светски оперски пејачи Пласидо Доминго кој е заразен од корона вирусот бил хоспитализиран во болница во Акапулко, Мексико откако му се влошила здравствената состојба, објави Си-ен-ен.

Неговиот портпарол изјавил дека пејачот добро регира на третманот.

Доминго уште минатата недела на Фејсбук објави дека неговите тестови за корона вирусот биле позитивни и ги повика своите фанови да си ги мијат рацете и да се придржуваат кон мерките, бидејќи само заеднички може да се спречи ширење на болеста.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Филипче: Да не се стигматизираат заболените од коронавирусот и граѓаните во карантин

(ВИДЕО) Болницата „Плодност“ во Битола затворена, еден од докторите е заболен со коронавирусот

Први случаи во Струмица и Гевгелија: Како изгледа мапата на заболени со коронавирусот по градови

ОН: Може да се јави недостиг на храна поради корона вирусот

Фото: Фејсбук/Доминго

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Како гласаше публиката на Евровизија: Од кој доби најмногу гласови Тамара

Редакција

Премиера на „Диви и среќни“ во македонските кино-сали

Редакција

Каролина и Македонска филхармонија втор пат заедно: Уште два концерти на 20 и 22 февруари

Редакција