еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Први случаи во Струмица и Гевгелија: Како изгледа мапата на заболени со коронавирусот по градови

Според последните податоци, објавени вчера, вкупната бројка на заболени со коронавирусот во Македонија изнесува 259 лица.

Новозаболени се 18 лица, а починаа уште 2 лица, со што вкупниот број сега изнесува 6.

Како изгледа моментално бројот на заболени по градови покажува првата интерактивна мапа.

Според местото на живеење, досега случаи на КОВИД-19 се регистрирани во: Скопје – 145, Дебар – 46, Куманово – 21, Штип- 14, Прилеп – 8, Велес – 6, Тетово – 5, Струга- 5, Охрид – 3, Кавадарци – 2, Гостивар – 1, Битола – 1, Гевгелија – 1 и Струмица – 1.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Зошто и како почина најмладиот пациент од коронавирусот во Македонија, кој имаше 31 година

Вкупно се 19: Во кои објекти во Македонија се носат во државен карантин повратниците од странство

Македонец во Франција: Од дома излегуваме со лист на кој стои причината зошто мораме надвор

Фото: ЈП Комуналец Струмица

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Твитерџиите со куп препораки кои книги да ги прочита Катица Јанева

Редакција

Манчевски: Не можеш цел живот да се занимаваш со политика, заминав бидејќи ќе го работам она што го сакам

Силвана Жежова

Од Ковид-19 изгубивме луѓе колку еден мал град, ние се однесуваме како да е се нормално, а ништо не е

Силвана Жежова