еМагазин

Tag : градови

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Скопјани со најголеми, а крушевчани со најмали можности за здравствена заштита

Редакција
Големи се разликите меѓу 30. здравствени региони во земјава кога станува збор за можностите, односно степенот на здравствена заштита што можат да ја добијат жителите...
Македонија ТОП СТОРИИ

Најмногу со прва доза вакцинирани граѓани има во Охрид, Кавадарци, Гевгелија и Неготино

Редакција
Заклучно со 26 септември, со една доза на вакцина против Ковид-19 вакцинирани се 46,9% од населението над 18 годишна возраст, информираат од Министерство за здравство....
Македонија ТОП СТОРИИ

Детален преглед: Најмногу граѓани вакцинирани со прва доза на вакцина во Скопје, Битола и Тетово

Редакција
Според последните податоци, најмногу со прва доза вакцинирани граѓани, по главниот град Скопје – 159.514, има во Битола – 35.067 со примена прва доза и...
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе протестираат во седум града

Редакција
Време е граѓаните на Република Македонија да се обединат и да се стави крај на лудоста на Зоран Заев, човекот кој што сака да ги...
Македонија ТОП СТОРИИ

Детален преглед по градови: За една недела пораст од 34,9% на новозаболени од Ковид-19

Редакција
Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) соопшти дека во периодот 14.09-20.09.2020 година тестирани се вкупно 9.661 материјали во лабораториите во кои се спроведува молекуларно тестирање за...
Македонија ТОП СТОРИИ

Нови 188 заболени од корона вирусот од 1.971 тестирани: Повеќе општини со двоцифрен број на заболени

Редакција
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1.971 тестирања, а регистрирани се 188 нови случаи на Ковид-19 во: Скопје-44, Куманово-21, Дебар-1,...
Македонија

Убава вест: Во 12 градови веќе нема заболени од корона вирусот

Редакција
Министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил објави дека заклучно со денеска во 12 градови каде имаше заболени, веќе нема активни случаи на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Убава вест: Во шест градови во државата нема повеќе заболени од корона вирусот

Редакција
Министерството за здравство согласно последниот, вчерашен извештај на Институтот за јавно здравје информира дека во шест градови во земјава, во Дебар, Радовиш, Гевгелија, Струмица, Пробиштип...
Македонија ТОП СТОРИИ

Коронавирусот регистриран во 24 градови во Македонија, детален преглед

Редакција
Заклучно со податоците објавени вчера, во Македонија се регистрирани вкупно 1.231 случаи на заразени со коронавирусот. „Според место на постојано живеење/повремен престој, случаи на COVID-19...
Македонија ТОП СТОРИИ

Детален преглед: Заразени со коронавирусот во 23 градови

Редакција
Заклучно со податоците од вчера, бројот на заразени од коронавирусот во Македонија порасна за 53 и изнесува 1.170. Во Скопје беа регистрирани нови 13 случаи,...