еМагазин

Tag : плевни

Локално

Голем пожар во струшко: Изгореа куќа и четири плевни

Редакција
На 20.03.2019 во Полициската станица Струга било пријавено дека настанал пожар на нива лоцирана во близина на струшкото село Мороишта, при што опожарени биле четири...