еМагазин

Tag : полицајки

Свет

Вознемирувачко видео: Две полицајки запалени со молотови коктели на протестите во Чиле

Никола Осило
Две полицајки завршија со тешки изгореници на лицата откако беа погодени од молотови коктели за време на протестите во Чиле. Во масовните антивладини протести кои...