еМагазин
Image default
Свет

Вознемирувачко видео: Две полицајки запалени со молотови коктели на протестите во Чиле

Две полицајки завршија со тешки изгореници на лицата откако беа погодени од молотови коктели за време на протестите во Чиле.

Во масовните антивладини протести кои траат подолг период загинаа над дваесет лица, а неколку илјади се повредени.

Протестите се против социјалната нееднаквост и сиромаштијата, а почнаа по одлуката за поскапување на јавниот превоз.

Фото/Видео: ABC news/New York PostYoutube/Bloomberg Tic Toc

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Добитник на Нобеловата награда за мир, за кој беа номинирани и Заев и Ципрас е премиерот на Етиопија

Редакција

(Видео) Хаос во Хонг Конг: Демонстрантите го блокираа аеодромот, откажани сите летови

Никола Осило

Трамп: Не очекуваат најтешки недели, ќе има многу мртви

Редакција