еМагазин

Tag : чиле

Свет

Вознемирувачко видео: Две полицајки запалени со молотови коктели на протестите во Чиле

Никола Осило
Две полицајки завршија со тешки изгореници на лицата откако беа погодени од молотови коктели за време на протестите во Чиле. Во масовните антивладини протести кои...
Свет ТОП СТОРИИ

(Вознемирувачко видео) Шокантни снимки од Чиле: Војската пука во демонстранти

Редакција
Шокатни снимки деновиве пристигнуваат од Чиле, каде се протестира за зголемувањето на цената на јавниот превоз. Војската излезе на улица за да ги спречи протестите...