еМагазин

Tag : Православната црква на Грција

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

За грчката Православна црква е прифатлива автокефалноста на Охридска Архиепископија, но не и името МПЦ

Редакција
Православната Црква на Грција денеска излезе со соопштение од нејзиниот Свет Синод, во кое се вели дека Атинската Архиепископија, возглавена од Архиепископот г. Јероним, со...