еМагазин

Tag : преместување

Бизнис

И експертите против идејата за дислокација на објектите за игрите на среќа

Редакција
Ставовите на движењето „Антикоцкање“ од Тетово кои иницираа предлози за законски измени кои, доколку бидат прифатени би ги дислоцирале објектите каде се организираат игри на...