еМагазин

Tag : претседателско место

Македонија ТОП СТОРИИ

„Немам никакво учество, активитет или улога во партијата“: Гордан Георгиев се огласи за шпекулациите дека ќе биде нов лидер на СДСМ

Редакција
Откако во јавноста се појавија шпекулации дека поранешниот потпретседател на СДСМ, Гордан Георгиев ќе го замени Зоран Заев на претседателската функција во СДСМ, тој се...