еМагазин

Tag : Прокопис Павлопулос

Балкан

(ВИДЕО) Приведен маж кој се обиде да стигне до грчкиот претседател

Редакција
По завршувањето на свечената литургија во атински храм по повод националниот празник на Грција и по интонирањето на грчката химна, во моментите кога шефот на...
Балкан

Грчкиот претседател: Грција ја поддржува европерспективата на Северна Македонија, но потрбно е да се исполнат предусловите

Редакција
Грција ја поддржува европската перспектива на Северна Македонија, но потребна е целосно почитување на меѓународното право и правилна имплементација на Договорот од Преспа, во спротивно...