еМагазин

Tag : протестно писмо

Македонија

(Видео) Василевски: Доставувањето на протестното писмо беше проследено со вулгарности и е на погрешна адреса

Силвана Жежова
Пратеникот Сашо Василевски, кој гласаше за стартување на процесот за промена на Уставот, што е предвидено со договорот за името со Грција, за протесното писмо...
Македонија

Во домовите на охридските пратеници Сашо Василевски и Љубен Арнаудов, доставени протестни писма

Редакција
Припадниците на Движењето против уставните промени „Македонија блокира“ продолжија со доставување протестни писма до пратениците на опозицијата кои гласаа за отворањето на прашањето за уставни...