еМагазин

Tag : Љубен Арнадуов

Македонија

Во домовите на охридските пратеници Сашо Василевски и Љубен Арнаудов, доставени протестни писма

Редакција
Припадниците на Движењето против уставните промени „Македонија блокира“ продолжија со доставување протестни писма до пратениците на опозицијата кои гласаа за отворањето на прашањето за уставни...
Македонија

Пратеникот Василевски не одговара дали ќе гласа за уставните измени, Аранудов немал размислувано

Редакција
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Сашо Василевски на кого денеска му е укината мерката куќен притвор, по одложувањето на денешното рочиште за 27 април, случај во кој...