еМагазин

Tag : Радован Павловски

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Почина писателот и академик Радован Павловски

Редакција
На 84-годишна возраст вчера почина академик Радован Павловски поет, есеист и патописец, соопшти Македонската академија на науките и уметностите (МАНУ) во која тој беше редовен...