еМагазин

Tag : Радожда

CHECK IN ТОП СТОРИИ

(ФОТО) За љубителите на кампувањето: Отворен реновираниот автокамп „Ливадишта“ во Радожда

Редакција
Автокампот „Ливадишта“, во Радожда во Струга, е отворен за туристите. Според информациите од „Елем турс“ превземени се чекори за подобрување на условите и безбедноста на...
Локално

Приведена жена од Радожда поради криумчарена риба

Редакција
На 02.06.2020 кај с.Радожда, струшко, полициски службеници од Полициска станица за Граничен надзор Франгово ја лишиле од слобода Н.Н., бидејќи при претрес во нејзиниот дом,...