еМагазин

Tag : рак на кожа

Свет

Во Холандија рекордно ниво на луѓе со рак на кожата, следат бесплатни креми за заштита

Редакција
Властите во Холандија се обидуваат да се справат со рекордното ниво на заболени со рак на кожата во земјата, па како една од мерките спроти...