еМагазин

Tag : Ристо Ставревски

Македонија

ДИК ќе одлучи дали Ристо Ставревски ќе биде шеф на СВР – Скопје

Редакција
Откако дополнителната заменик министерка во МВР, Славјанка Петровска не ја потпиша одлуката за назначување на Ристо Ставревски за шеф на СВР – Скопје, техничкиот министер...