еМагазин

Tag : робови

МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Запаленото „БМВ“ аларм за газдите и институциите: Работниците не се робови

Никола Осило
Голем број македонски граѓани вчера јавно изразија поддршка за работникот кој поради неисплатени плати му го запали џипот „БМВ Х-6“ на поранешниот работодавач. Среќна околност...