еМагазин

Tag : снајперисти

Македонија

(Фото) Македонските снајперисти освоија високо второ место на светски натпревар во Кина

Редакција
Македонијо биди горда, напиша генералот Методи Хаџи-Јанев на неговата фејсбук-страница, по повод достигнувањата на македонските снајперисти на светски натпревар во Кина. „Тие се секаде и...