еМагазин

Tag : Методи Хаџи Јанев

Македонија

(Фото) Македонските снајперисти освоија високо второ место на светски натпревар во Кина

Редакција
Македонијо биди горда, напиша генералот Методи Хаџи-Јанев на неговата фејсбук-страница, по повод достигнувањата на македонските снајперисти на светски натпревар во Кина. „Тие се секаде и...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Штипјанецот Хаџи Јанев добитник на една од најголемите воени награди од вооружените сили на САД

Редакција
Генералот Методи Хаџи-Јанев е добитник на Легијата за заслуги (LOM) едно од најголемите одликувања кое е доделено на странски офицер во регионот од страна на високи...