еМагазин

Tag : сојк

ЖИВОТ

Доктор Даниловски предлага ПЦР-тест за влез во Македонија и вакцинирање на децата за да се намали ризикот од ширење на индискиот сој

Редакција
Докторот и емидемиолог Драган Даниловски за Канал 5 вели дека прашање на време е кога индискиот сој (Делта) на Ковид-19 ќе дојде и во Македонија. ПОВРЗАНИ...