еМагазин

Tag : Сојуз на земјоделците

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Почина Вељо Тантаров, претседателот на Сојузот на земјоделците на Македонија

Редакција
Во Битола синоќа почина Вељо Тантаров, роден 1942 година во пелагониското село Новаци. Тантаров во периодот на својата политичка активност (1994-1998 година) ја вршеше функцијата...