еМагазин

Tag : Сојузот на Ромите

Македонија

Амди Бајрам ќе собира гласови за да стане претседател со „Амди-кола“

Редакција
Лидерот на Сојузот на Ромите, Амди Бајрам, кој е еден од кандидатите за претседател на државата на престојните избори ќе „собира“ гласови со „Амди-кола“, најави...