еМагазин

Tag : согласност

ЖИВОТ

Родителите на млада пациентка која починала денеска, дале согласност за донирање на нејзините органи

Редакција
Министерот за здравство Венко Филипче изјави дека денеска починала млада пациентка и добиле согласност од нејзините родители за донирање органи. – Веројатно имаме потенцијал за...