еМагазин

Tag : солидарен данок

Бизнис ТОП СТОРИИ

Уште една компанија треба да плати солидарен данок, кај осум се спровела присилна наплата

Редакција
Компанија со дејност трговија со дрва, градежен материјал и санитарна опрема е единствената која се уште должи за солидарен данок. Таа како што информираа денеска...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Солидарен данок не платиле 26 фирми, од 130 наплатени 2,3 милијарди денари

Редакција
Од Управата за јавни приходи (УЈП) денеска информираа дека заклучно со вчера, за солидарен данок од 130 фирми се наплатени 2,3 милијарди денари, а 26...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Солидарен данок не платиле 52 компании, ќе им бидат блокирани сметките на 24. ноември

Редакција
Заклучно со денеска се уплатени 2.210.108.927 денари по основ на солидарен данок од страна на 98 даночни обврзници од вкупно 150. Тие што не платиле...