еМагазин

Tag : сооббраќајка

Локално

Трагедија: Млада прилепчанка почина во сообраќајка на патот Битола-Прилеп

Редакција
На 20.07.2020 во 15.30 часот на магистрален пат Битола-Прилеп, кај с.Тополчани, се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно возило „фиат“, со прилепски регистарски ознаки, управувано од...