еМагазин

Tag : сообраќајци

Локално

Револтирани жители на Скопје Север блокирале сообраќајци поради казни за паркирање

Редакција
На 04.03.2019 год. околу 15.00 час.на ул.2-ра Македонска Бригада наспроти црквата во населба Скопје Север при преземање мерка за сторен сообраќаен прекршок, паркирање на возила...
Локално

Двајца мажи од гостиварско нападнале сообраќајци

Редакција
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Е.А.(33) од село Падалиште и С.И.(21) од од Гостивар, информира МВР. На 17.10.2018 година во Гостивар на улица “Беличица”,...