еМагазин

Tag : Скопје Север

Бизнис ТОП СТОРИИ

„Орбита ИНВ“ е нов сопственик на Топланата “Скопје Север“

Редакција
„Орбита ИНВ“ е нов сопственик на Топланата “Скопје Север“, информираа од Топланата преку Македонската берза. Како што стои во самата информација новиот сопственик е друштво...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Во третиот обид за 350 илјади евра продадена топланата „Скопје Север“

Редакција
Во третиот обид преку Македонската берза се продадени 99,98% од топланата „Скопје Север“ за 21.521.092 денари (околу 350 илјади евра). ПОВРЗАНИ ВЕСТИ По третпат се...
Бизнис ТОП СТОРИИ

По третпат се продава топланата Скопје Север

Редакција
Од Македонската берза информираа дека на 26.02.2024 година на барање на Комерцијална Банка АД Скопје, по пат на јавна берзанска аукција на акции при продажба...
Бизнис ТОП СТОРИИ

По вторпат се продава топланата Скопје Север

Редакција
Од Македонската берза информираат дека на 25.09.2023 година на барање на членката Комерцијална Банка АД Скопје, по пат на јавна берзанска аукција на акции при...
Бизнис ТОП СТОРИИ

ЕСМ и топланата „Скопје Север“ потпишаа договор – ќе продолжи испораката на греење во општините Чаир и Бутел

Редакција
АД ЕСМ го плати природниот гас наменет за АД „Скопје Север“ за испорака на греење и потрошувачите во општините Чаир и Бутел од утре наутро...
ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

Директорот на „Скопје Север“ не гледа ништо спорно што топланата го користи загадувачот мазут

Редакција
Град Скопје изрече забрана на топланата „Скопје Север“ да користи мазут, бидејќи оваа постројка за тоа ниту поднела барање, ниту, пак, одобрување за тоа добила...
ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

„Скопје Север“ доби забрана да работи на мазут, директорот Рамадани ќе го обжали решението

Редакција
На топланата „Скопје Север“ денеска и изречена забрана да користи мазут од страна на инспектори од Секторот за животна средина во Град Скопје, потврди Куштрим...
ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

Мазутот да не биде погонско гориво за топланата „Скопје Север“, кога може да се користи гас

Редакција
Министерот за економија, Крешник Бектеши, денеска се осврна на фактот што изминатиов период топланата „Скопје Север“ почна да употребува мазут, иако како алтернативно гориво, но...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Чаир и Бутел ќе имаат парно, Скопје Север обезбеди пари за гас за следните 10 дена

Редакција
Обезбедени се финансиски средства за набавка на гас за топланата Скопје Север за следните 10 дена, потврди првиот човек на топланата Куштрим Рамадани. Во изјава...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Скопје Север прекина да испорачува парно во Чаир и Бутел, одбива да потпише договор со ЕСМ

Редакција
АД ЕСМ нема правен основ да му дава директни субвенции на АД Скопје Север, но може да помогне само преку договор за деловно техничка соработка...