еМагазин

Tag : Сотир Ставридис

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Во тек е трансплантација на бубрег од 28-годишен починат донор, експлантирани се коскени ткива

Редакција
Утрово во осум часот на Клиниката за урологија по раководство на Сашо Дохчев, започна трансплантацијата на бубрег, откако доцна ноќеска беше направена експлатацијата од починат...