еМагазин

Tag : средно школо

Македонија

Слободни 23.903 места за упис во средните училишта во второто пријавување од јунскиот рок

Редакција
За второто пријавување во јуни за упис во средните училишта во учебната 2023/2024 годна има слободни места за 23.903 ученици. По првото пријавување во јунскиот...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Учениците од средното угостителско „Лазар Танев“ во иднина би можеле да одат на пракса во Турција

Редакција
Делегација од  СУГС „Лазар Танев“, предводена од директорката Слаѓана Трпковска Салтирова се сретна со претставници од Министерството за образование на Турција во Бурса, по повод...