еМагазин

Tag : Стјуарт Пич

Македонија ТОП СТОРИИ

Британскиот амбасадор Лосон: Нема потреба да дебатираме дали постои македонскиот јазик

Редакција
Не треба да дебатираме дали постои македонскиот јазик. Го зборуваме, го предаваат на нашите универзитети, се пишуваат деловни договори на македонски јазик, рече амбасадорот на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Средба Ковачевски-Пич: Безбедноста и евроинтеграциите во фокусот на разговорите

Редакција
Премиерот Димитар Ковачевски, денеска се сретна со Сер Стјуарт Пич, специјален претставник на Обединетото Кралство за Западен Балкан, придружуван од амбасадорот на Обединетото Кралство во...