еМагазин

Tag : стечајни управници

Бизнис ТОП СТОРИИ

Сите стечајни управници со лиценци ќе преполагаат, освен оние кои имаат над 64 години

Редакција
Министерот за економија Крешник Бектеши соопшти дека согласно Законот за инсолвентност, сите стечајни управници кои имаат лиценци ќе преполагаат, но не и оние што имаат...