еМагазин

Tag : Судскиот совет на РМ

Македонија

„Драма“ на седницата на Судскиот совет: Членот Адеми побара примена на албанскиот јазик и преведувач

Редакција
Членот на Судскиот совет на РМ (СС), Селим Адеми на почетокот на денешната седница побара од претседателот на СС, Зоран Караџовски да се почитува Законот...