еМагазин

Tag : преведувач

Македонија

Груби: Јас само преведував за Хашкиот трибунал за случајот „Жолтата куќа„

Редакција
Првиот вицепремиер Артан Груби тврди дека нема никаква инволвираност во случајот „Жолтата куќа“ и дека тој бил само преведувач за Хашкиот трибунал. „Работев за Хашкиот...
Македонија

„Драма“ на седницата на Судскиот совет: Членот Адеми побара примена на албанскиот јазик и преведувач

Редакција
Членот на Судскиот совет на РМ (СС), Селим Адеми на почетокот на денешната седница побара од претседателот на СС, Зоран Караџовски да се почитува Законот...