еМагазин

Tag : тетеовско

Локално

Пронашол ракетен фрлач во нива во тетовско

Никола Осило
На 15.10.2018 година околу 10.45 часот во атар на село Долно Седларце, тетовско, на место викано „Јаз“, Б.М.(38) од село Долно Седларце пријавил дека во...