еМагазин

Tag : топ

Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Путин за Божиќ беше на литургија, па пукаше од топ

Редакција
Рускиот претседател, Владимир Путин го прослави Божиќ со присуство на литургија и палење свеќа, а потоа со пукање од топ. Тој пукаше од топот „Д-30“...