еМагазин

Tag : тортира

Македонија

Во Кривичен денеска рочишта за четири предмети на СЈО

Редакција
Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат рочишта за четири предмети на Специјалното јавно обвинителство – Тортура“, „Тенк“ издоена постапка за Гордана...