еМагазин

Tag : Тенк

Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Снимка која го обиколи светот: Украинец клекна пред руски тенк

Редакција
Видео на кое се гледа како жител на Украина се обидува со голи раце да сопре руски тенк, го обиколи светот. Тој клекна пред тенкот...
Македонија ТОП СТОРИИ

Јанкулоска спроведена во затворот Идризово, каде што треба да лежи четири години

Редакција
Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска е спроведена во затворот во Идризово, каде што треба да ја одлежи четиригодишната казна затвор за случајот „Тенк“,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Поранешната министерка Јанкулоска ќе оди во затвор за случајот „Тенк“, за набавката на „мерцедесот“

Редакција
„Врховниот суд на Република Северна Македонија ја информира јавноста дека на 17 септември 2020 година, одлучи по предметите заведени под КВПКОК2КВПбр.6/19 и КВПКОК2КВПбр.7/19, кои се...
Македонија

Сопругот на поранешната министерка Јанкулоска бара разрешување на судијката Кацарска поради пристрасност во „Тенк“

Редакција
Адвокатот Влатко Илиевски, сопруг на поранешната мнистерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска осудена за случајот „Тенк“, денеска на седница од Судскиот совет побара разрешување на...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Албум со сликички од џабе судења коа ќе излезе“: Твитер реакции за одложување на затворската казна на Јанкулоска

Редакција
На поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска и е прифатено барањето да и се одложи четиригодишната затворска казна за случајот „Тенк“ на Специјалното јавно обвинителство...
Македонија

Јанкулоска доби одложување на затворската казна заради чување дете

Редакција
Основниот суд Скопје 1 соопшти денеска дека пресудата на Апелациониот суд – Скопје со КОКЖ 46/18 од Јавното обвинителство за гонење кривични дела поврзани и кои произлегуваат...
Македонија ТОП СТОРИИ

Апелациониот суд и ја намали казната на Гордана Јанкуловска за набавката на луксузниот мерцедес

Редакција
Апелациониот суд Скопје делумно ги уважи жалбите на обвинетата Гордана Јанкулоска, поранешна министерка за внатрешни работи за предмет „Тенк“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) на...
Македонија

Не дојдоа нејзините адвокати: Седницата на Апелација за жалбата на Јанкулоска одложена за 25 февруари

Редакција
Денешната јавна седница на Апелцискиот суд за жалбата на поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска за пресудата во случајот „Тенк“, е одложена поради неприсуство на...
Македонија

Апелација одлучува по жалбата за „Тенк“: Има ли надеж за Јанкулоска?

Редакција
Апелацискиот суд Скопје денеска треба да одлучува по жалбата на поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска за пресудата во случајот „Тенк“ на Специјалното јавно...
Македонија

Јанкулоска вели дека ги почитува мерките на претпазливост и не очекува притвор

Редакција
Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска денеска изјави дека не очекува мерките за претпазливост што и ги изрече судот да бидат преиначени во притвор....