еМагазин

Tag : Трчај бе

Спорт

Балканско и државно првенство во полумаратон на позната трка Трчај бе

Редакција
На култната битолската трка Трчај бе со Алпско доаѓа една од најголемите балкански атлетичарки, актуелната европската првенка на 3.000 метри стиплчес и финалист на последното...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Трчај бе: Професионалци и рекреативци ја трчаа Битола која се развива во спортска туристичка дестинација

Редакција
Најмасовниот спортски настан, кој по четврт пат ја става Битола на мапата на градови со трки, синоќа се одржа пред бројна публика која од раните...
Спорт

ТРЧАЈ БЕ – голема атлетска приказна со два нови македонски рекорди и Балканско првенство во полумаратон

Редакција
Над илјада учесници и многу публика распоредена на улиците низ Битола, викендов приредија атлетски спектакл во Битола. Организаторите на третото издание на ТРЧАЈ БЕ и...
Спорт

(Галерија) „Трчај бе“ – нов спектакл во спортскиот календар на Битола 

Редакција
Точно 770 пријавени натпреварувачи од 10 земји, меѓу кои македонската атлетска елита и актуелната балканска шампионка, викендов ја истрчаа Битола на првата градска трка „Трчај...