еМагазин

Tag : Тунис

Спорт

Македонскиот карате-тим освои бронза на медитеранскиот шампионат во Тунис

Редакција
Сениорската карате-екипа на Македонија се закити со бронзен медал на медитеранското првенство што викендов се одржа во Радес, Тунис. Дополнително, македонските претставници остварија и три...