еМагазин

Tag : учителка

ЖИВОТ

(Фото) Емотивна средба: Пендаровски се сретна со неговата прва учителка

Редакција
Претседателот Стево Пендаровски на неговиот фејсбук-профил објави фотографија од емотивна средба со неговата прва учителка Борка Палифровска. „Се потсетивме на првите лекции и ученици, а...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Браво: Наставничката од битолско Трново руинираната училница ја претвори во бајка

Редакција
Училницата во старото руинирано училиште во битолското село Трново, одделенската наставничка Ленче Илиевска, ја претворила во шарена бајка, пишува битолскиот портал apla.mk. Со години небојадисаните, испукани...