еМагазин

Tag : бајка

БАШ НИ Е ЌЕФ

Браво: Наставничката од битолско Трново руинираната училница ја претвори во бајка

Редакција
Училницата во старото руинирано училиште во битолското село Трново, одделенската наставничка Ленче Илиевска, ја претворила во шарена бајка, пишува битолскиот портал apla.mk. Со години небојадисаните, испукани...
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Галерија) „Етно гостилница Воденица 3“- новогодишна бајка и разгледница

Редакција
За „Етно гостилница Воденица 3“ во Крива Паланка, сме пишувале неколку пати до сега, но сосема заслужено. Станува збор за вистинска убавица која изненадува во...