еМагазин
Image default
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Галерија) „Етно гостилница Воденица 3“- новогодишна бајка и разгледница

За „Етно гостилница Воденица 3“ во Крива Паланка, сме пишувале неколку пати до сега, но сосема заслужено. Станува збор за вистинска убавица која изненадува во секое годишно време.

Најубава е во пролет, кога околината е разеленета и со безброј шарени цвеќиња, но и на зима, кога е како во бајките.

Сместена во подножје на планината, покрај река, украсена како најубава елка и накитена со снег, навистина остава без зборови.

Освен што убавината е лек за душата, гостилницата нуди и прекрасна храна и автентични специјалитети.

Во овој период од годината е како од новогодишна разгледница. Уживајте во фотографиите, а уште подобро, ако и ја посетите.

Фото: Фејсбук-страница на „Етно гостилница Воденица 3“

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Кои се најдобрите гостилници во Скопје

(Фото) Кои се најдобрите ресторани во Скопје

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Авицена“ го доби тендерот на Институтот за трансфузиона медицина за набавка на реагенси вреден 480.000 евра

Никола Осило

Топ пет најтргувани акции на Македонската берза

Никола Осило

Што открија Викиликс и Асанж: Кој ја прислушувал Меркел за време на кризата во Грција

Редакција